Agnieszka Charuba

Tworzy piękne prace fotograficzne. Absolwentka Politechniki na wydziale Architektury i Urbanistyki we Wrocławiu.

Jak mówi: "Architektura jako taka, ale i studia, praca w tym obszarze uwrażliwiły mnie na eksperymentowanie z formą, dotknęły i rozwinęły na wielu poziomach wyrażanie się sztuką i procesem twórczym. Zasoby, które zebrałam przez te lata są widoczne w mojej fotografii. Poezja, malarstwo, rzeźba przeplatają się, połączone w uważności i potrzebie dotykania tajemnic wnętrza.

 

Insati to autorski projekt sesji fotograficznych w uważności, która przejawia się w momencie skupienia, w oddechu, w czystej świadomości doświadczenia.

Prezentuję prace nad obserwacją ludzi, momentów, emocji, rzeczy, stanów, natury zdarzeń. Wyrażam je poprzez  fotografie, ale także słowa, symbole ukryte w tekstach. To mój stan wglądu, zbadany w danej chwili i ważny właśnie w tamtym momencie.

W fotografii fascynuje mnie chwytanie fragmentów istnienia i zanurzanie się w nie z moją wrażliwością. Jest to rodzaj połączenia bez oceniania, pozwolenia na przepływ, często na chwilę przed zmianą. Obserwacja ukryta w przyjmowaniu rzeczy w ich naturalnym stanie, w Prawdzie. Obiektami moich prac są zarówno ludzie, jak i natura, czy elementy materii. Jednak wspólnym pierwiastkiem, który łączy te tematy jest spojrzenie wewnętrzne. Moje zdjęcia stają się prześwietlone znaczeniem idącym z głębi."

WYSTAWIANE PRACE

Informacja o dostępności prac i ich cenach w Galerii Bluszcz. Kontakt pod numerem: +48 601 23 61 23