Trzy siostry

Misia Łukasiewicz

Malarka. Na co dzień zajmuje się malarstwem w plenerze. Obrazy wykańcza w swojej pracowni w Podkowie Leśnej.

Z wykształcenia jest rzeźbiarką, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP oraz historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.

Oprócz malarstwa sięga również do medium grafiki, instalacji, performance.

Doświadczenia zdobyte na studiach pozwalają jej nie ograniczać malarstwa jedynie do zagadnień formalnych. Na cykle swoich obrazów patrzy szerzej, poprzez percepcję przestrzeni.

Podczas twórczych podróży do USA, Kanady, Włoch, Portugalii w ramach stypendiów i rezydencji realizowała projekty dotyczące przynależności do krajobrazu. Szuka miejsc i społeczności, które ją poruszają i posiadają historię, w którą warto się zagłębić. Obserwacja i artystyczna podróż w głąb odmiennych kultur uświadomiła jej fascynację rodzimym Mazowszem i to, jak silnie utożsamia się z polskim krajobrazem.

W tym roku założyła grupę CudoTWÓRCZYŃ - kobiet-artystek, które poprzez wspólne działania dzielą się doświadczeniami twórczymi.

Większość prezentowanych na wystawie prac należy do cyklu "Nokturnów", który powstał w wyniku poszukiwania metody na oczyszczenie procesu tworzenia z formalnych zagadnień na rzecz czystego impresyjnego przekazu.

WYSTAWIANE PRACE

Informacja o dostępności prac i ich cenach w Galerii Bluszcz. Kontakt pod numerem: +48 601 23 61 23